O firmie

Historia

Zaczątkiem obecnej Huty Szkła Gospodarczego "Rozalia" w Radomsku była huta "Jasień" położona w miejscowości o tej samej nazwie. W 1920r. Huta została przeniesiona do Radomska na ul. Św. Rozalii. Po zakończeniu II Wojny Światowej cały ówczesny wysiłek huty skierowany był na jak najszybsze rozwinięcie produkcji prostych, stosowanych głównie w życiu codziennym. Z biegiem czasu wyodrębniła się nazwa: Huta Szkła Gospodarczego "Radomsko". Rozwój huty w latach 1950-1960 doprowadził ten zakład do znaczących w produkcji szkła w Polsce. W latach 1970-1975 stopniowo zmieniano wytwarzany asortyment. Rozpoczęto produkcję wyrobów grubościennych zdobionych metodami hutniczymi (pęcherze w dnie, stożki, gwiazdy). Od 1975 r. HSG "Radomsko" produkuje również wyroby na eksport. W 1991 r. HSG otrzymała nazwę ROZALIA.

O Rozalii

Obecnie huta szkła gospodarczego Rozalia funkcjonuje sprawnie i profesjonalnie, dostarczając swoje produkty do odbiorców na całym świecie.
Podstawę procesu produkcji stanowią nowoczesne rozwiązania w zakresie zarządzania i organizacji pracy.
Koncentracja na rozwiązaniach innowacyjnych oraz ciągłym podnoszeniu konkurencyjności wyrobów stanowi priorytet firmy, jest źródłem satysfakcji i uznania.